Otevřeli jsme pro Vás kamenný obchod PourWine, Újezd 429/36, Praha 1 - Malá Strana

O PourWine

Něco o mne a PourWine

Jmenuji se Honza. Jsem nadšenec do vína prakticky celý život. Ale profesně jsem se mu začal věnovat až později a to rovnou od podlahy. Prošel jsem si kompletními pracemi ve vinařství, od vinohradu, přes sklep, až po prodej. Tehdy ještě to byl život s konvenčním vínem. Postupem času si člověk uvědomí, co vlastně chce pít a vůbec dávat do svého těla, a jak vůbec mohou vinaři hospodařit a dělat víno jinak. A tak jsem se postupně přerodil v naturálního “píče”.

Za léta, která se vínu věnuji, tedy tomu naturálnímu, se mnozí z vinařů stali přátelé a kamarádi. Se všemi se setkáváme pravidelně na ochutnávkách, eventech, s některými již několik let i spolupracuji. Díky častému cestování za poznáním a sebezdokonalováním znalostí a přehledu o víně na starém kontinentě, se povedlo navázat mnohdy přátelské kontakty i s “nemoravskými” vinaři, především z Itálie a Francie. A všechny spojuje jedno jediné. Láska k vínu, k přírodě a to v té čisté, mnohdy i divoké formě.

Toto vše se mi časem poskládalo v myšlenkách a zrodil se PourWine. Samozřejmě, nebylo to hned. Myšlenky na vlastní on-line vinný bar, který se v následujících dnech přesune do kamenného, byly již dávno. Ale tento rok 2020 byl prakticky předurčený. Ne, prostě jsem do toho dozrál.

Zde v PourWine jsou přátelé, vinaři, kteří mne opravdu oslovili a jsem 100% přesvědčen o jejich práci a vizi. Budou se zde objevovat naturální, bio organická či biodynamická vína především z naší domoviny a budou postupně doplněny o pár přátel z Itálie a Francie. Ale věřím, že časem řady trochu rozšířím i o jiné kouty starého kontinentu. Všechna vína jsou z bioprodukce a vznikají spontánním kvašením bez přidaných “přikrášlovacích prostředků” a s minimem síry, případně bez ní. Proto jsou všechna vína suchá. Sladká u nás tedy vůbec nehledejte.

A protože k vínu patří i delikatesy a mou denní drogou je káva, rád bych Vám v tomto prostředí nabídl i další nevinné pochutiny, které mne oslovily.

Nicméně, vše jsou osvědčené produkty nejvyšší kvality, bio původu a mnohdy s bio certifikací.

PourWine můžete sledovat na facebooku či instagramu.

Kamenný obchod:
PourWine
Újezd 429/36
Praha 1 - Malá Strana

Kontakty:
tel: +420 733 785 991
mail: info@pourwine.cz

Bude mi potěšením se s Vámi setkat i osobně při závozech Vašich objednávek, nebo v prostředí Újezdu.

Honza